Jak wybrać buty na motocykl?

Jak wybrać buty na motocykl?

Kupno pierwszego motocyklu to dopiero początek naszej drogi do przygotowania się do codziennej jazdy. Drugim krokiem jest wybór odpowiednich akcesoriów, dopasowanych do warunków na drodze i stylu naszego podróżowania.

Do jazdy na motocyklu na pewno nie nadają się buty typu trampki czy inne sportowe obuwie. U motocyklisty kostki powinny być usztywnione i zabezpieczone obuwiem, najlepiej skórzanym - szczególnie w przypadku, kiedy nie chcemy kupować profesjonalnych butów. W wersji podstawowej z ogólnodostępnego rodzaju obuwia sprawdzą się tzw. glany, które są dość wytrzymałe oraz utrzymują kostkę w usztywnieniu. Jednak dla własnego bezpieczeństwa i w celu ochrony przed urazami lepiej zainwestować w buty specjalnie do tego przystosowane. Rodzajów butów do jazdy na motocyklu jest całkiem sporo. Przy wyborze powinniśmy się kierować przede wszystkim tym, do jakiego stylu jazdy będą nam służyć. Wyróżniamy buty:

  • miejskie,

  • kowbojki,

  • sportowe,

  • crossowe,

  • turystyczne.

Najpopularniejsze motocykle na naszych drogach to te sportowe i crossowe, a więc odpowiednio do sportowych wybieramy obuwie z reguły krótkie, lekko zasłaniające kostkę, natomiast do jazdy w terenie na crossie buty wysokie, zasłaniające nieraz cały goleń. Buty motocyklowe wyprodukowane są ze skóry, gore-texu i włókien kompozytowych. Dzięki skórze nasze stopy oddychają i są zabezpieczone przed przetarciami. Skóra odpowiednio zaimpregnowana czyni buty odpornymi na działanie wody i śniegu. Przede wszystkim należy jednak zwrócić uwagę na to, czy podeszwa jest mocna i wykonana z materiału antypoślizgowego.

comments powered by Disqus