Odzież motocyklowa – co ją wyróżnia?

Odzież motocyklowa – co ją wyróżnia?

Bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego motocyklisty jest specjalna odzież. Poniżej podpowiadamy, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze odpowiedniego ubrania.

Czym się różni odzież motocyklowa od zwykłej?
 
Odzież motocyklowa z oczywistych względów różni się znacznie od zwykłych ubrań, które nosimy na co dzień. Jej główną funkcją jest zabezpieczanie poszczególnych części ciała przed ewentualnym wypadkiem, który może narazić motocyklistę na poważne urazy, a nawet na utratę zdrowia lub życia. Dlatego przy wyborze odpowiedniej odzieży należy kierować się przede wszystkim jakością materiałów, z jakich została ona wykonana. Lepiej zapłacić nieco więcej i móc być pewnym, że jesteśmy solidnie zabezpieczeni przed wypadkiem. Walorami estetycznymi konkretnego stroju; tym, jak się on prezentuje – należy kierować się w drugiej kolejności.
 
 
Jak się nie pogubić w gąszczu ofert?
 
W sklepach z asortymentem motocyklowym znajdziemy całe mnóstwo rozmaitych ubrań, które czynią zadość wymaganiom bezpieczeństwa na drodze. Na jaki strój się jednak zdecydować? Na jakie jego elementy zwrócić szczególną uwagę?
Wiemy już, że nie należy wsiadać na motor w dżinsach i koszulce. Zawsze należy mieć na uwadze ewentualność wypadku drogowego – tak właśnie, jakbyśmy byli przygotowani na wypadek, należy się ubierać. Warto zaznaczyć, że odzież motocyklowa nie tylko zabezpiecza przed możliwymi urazami, ale również znacznie poprawia komfort jazdy. Kurtki przeznaczone dla motocyklistów mają ciasne rękawy, spodnie natomiast - wąskie nogawki, dzięki czemu odzież w trakcie jazdy się nie nadyma i nie trzepocze na wietrze. Obuwie dedykowane motocyklistom okazuje swą przydatność zwłaszcza po długiej jeździe, kiedy po odstawieniu dwóch kółek do garażu trzeba zrobić kilka pierwszych kroków – zwykłe buty sprzyjają odczuwaniu dotkliwego bólu w stawie skokowym.
Bardzo przydatne są również rękawice motocyklowe (sprawdź ocieplane rękawice motocyklowe Moto-Tour) – rękawice dla motocyklistów chronią przed zimnem oraz umożliwiają swobodne manewrowanie kierownicą.
 
                                                                                            
 
Wyróżniamy, najogólniej biorąc, letnie oraz zimowe rękawice motocyklowe – dlatego warto mieć na uwadze obecną porę roku przy dokonywaniu zakupu. A najlepiej zaopatrzyć się zarówno w zwykłe, przeznaczone na cieplejsze miesiące, jak i w ocieplane rękawice motocyklowe, które idealnie się sprawdzą jesienią i zimą.
 
 
Design ma znaczenie
 
Obecnie na rynku odzieży motocyklowej można znaleźć naprawdę wiele bardzo ciekawych pod względem designerskim ubrań, które wpasują się nawet w najbardziej wyśrubowane gusta. Mamy wiele różnych wariantów kolorystycznych i deseniowych, a także możliwość wyboru między bardziej tradycyjnymi, niezbyt rzucającymi się oczy, a ekstrawaganckimi ciuchami, które zwracają na siebie uwagę. Dlatego każdy z całą pewnością znajdzie coś dla siebie.
 
 
Kask jako element ubioru
 
Żaden motocyklista nie powinien zapominać o kasku – to bardzo ważne dla jego bezpieczeństwa na drodze. Poza tym wymagają tego przepisy – w razie jazdy bez tego bardzo istotnego elementu wyposażenia można narazić się na wysoki mandat. Głównym zadaniem kasku jest ochrona czaszki przed ewentualnymi uszkodzeniami, mogącymi nastąpić w wyniku wypadku. Poza tym wszystkim znacznie poprawia on komfort podróżowania.
 
Wszystkie wskazane powyżej elementy ubioru są bardzo ważne. Oprócz tego, że zapewniają bezpieczeństwo, to jeszcze przyczyniają się do zwiększenia komfortu jazdy, a poza tym świetnie wyglądają. Dlatego też nie należy żałować pieniędzy na dobrej jakości odzież motocyklową.
comments powered by Disqus