Gdzie nauczyć się jeździć sportowym samochodem?

Gdzie nauczyć się jeździć sportowym samochodem?

Jeżdżenie sportowym autem wymaga specjalnego przeszkolenia. Nabywanie i doskonalenie umiejętności w zakresie jazdy ekstremalnie szybkimi samochodami odbywa się w centrach szkoleniowo-motoryzacyjnych posiadających profesjonalne i odpowiednio przygotowane tory.

Szkoła nauki jazdy

Przy wyborze odpowiedniej szkoły nauki jazdy potencjalni kursanci biorą pod uwagę kilka podstawowych kryteriów. Bardzo ważnym, choć nierzadko pomijanym, jest poziom szkolenia i dostępne pomoce naukowe. Większość przyszłych kierowców zwraca uwagę przede wszystkim na koszt kursu, a nie na oferowaną jakość. Szkoła nauki jazdy powinna przygotowywać kursantów do radzenia sobie i przewidywania różnego rodzaju trudnych i niebezpiecznych sytuacji na drodze. Po zdobyciu uprawnienia do prowadzenia pojazdu, czyli prawa jazdy, kierowca będący wielbicielem motoryzacji i jazdy ekstremalnej może szkolić się w prowadzeniu sportowego auta w centrach szkoleniowo-motoryzacyjnych. Idealnym pomysłem na prezent dla takiej osoby jest voucher na jazdę prestiżowymi samochodami sportowymi, jak np. ferrari po torach wyścigowych.

 

Doskonalenie jazdy samochodem sportowym na torach wyścigowych

W Polsce wszyscy kierowcy, zawodowi oraz amatorzy, mogą doskonalić się i nabywać nowe umiejętności jazdy w różnych warunkach pogodowych na profesjonalnie przygotowanych torach wyścigowych. Jednym z nich jest tor Bednary, który znajduje się w okolicach Poznania. Jest to nowoczesne centrum szkoleniowo-motoryzacyjne, w którym kierowcy uczą się radzenia sobie w trudnych warunkach na drodze, np.  przy poślizgu, i poznają technikę gwałtownego hamowania. Ponadto kierowcy mają możliwość zapoznać się w praktyce z jazdą samochodem sportowym w niekorzystnych warunkach pogodowych. Na szkoleniowych torach wyścigowych organizowane są również rozrywkowe jazdy sportowymi samochodami.

 

Szkoła jazdy dla kierowców rajdowych

Kierowcy marzący o zawodowej karierze rajdowca mają możliwość odbycia kursu w specjalistycznych ośrodkach wydających licencje na kierowców rajdowych. Jednak droga do zostania zawodowym kierowcą sportowego auta jest długa i dosyć kosztowna. Uzyskanie licencji rozpoczyna się od zostania członkiem Automobilklubu, który upoważnia do wzięcia udziału w Konkursowych Jazdach Samochodem. Uczestnictwo w zawodach pozwala na zdobycie odpowiedniej liczby punktów, będącej warunkiem zakwalifikowania kierowcy do egzaminu przed Okręgową Komisją Sportu Samochodowego. Pozytywny wynik egzaminu umożliwia uzyskanie licencji R2, dzięki której kierowca może brać udział w Rajdach Okręgowych i przystąpić do egzaminu przyznającego licencję R1, otwierającą drogę do międzynarodowej licencji stopnia „R” kierowcy rajdowego. 

comments powered by Disqus