Prawo jazdy w trybie przyspieszonym - dla kogo takie rozwiązanie?

Prawo jazdy w trybie przyspieszonym - dla kogo takie rozwiązanie?

Wyrabianie prawa jazdy uchodzi w Polsce za problematyczny i żmudny proces, który w dodatku często nie kończy się za jednym podejściem do egzaminu końcowego. Czasem może się to okazać trudne do pogodzenia z innymi obowiązkami. Warto jednak pamiętać, że szkoły oferują tryb przyśpieszony kursów.

Prawo jazdy w trybie przyśpieszonym? Wystarczy tygodniowy urlop

Uczęszczanie na zajęcia teoretyczne z zakresu nauki jazdy może być problematyczne w dni powszednie. Warto więc zapisać się na kurs przyśpieszony podczas krótkich wakacji czy urlopu. Wystarczy jeden tydzień ferii zimowych, aby zaliczyć teorię i wyjeździć wymagane godziny jeszcze przed maturą. Na takim kursie skorzystają osoby zmobilizowane do szybkiej nauki oraz te, które już posiadają jakąś wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego. Jest to doskonała opcja przede wszystkim dla tych, którzy chcą dokonać wszystkich formalności w możliwie jak najkrótszym czasie.

 

Z dobrą szkołą jazdy możesz prowadzić już niedługo

Tryb ekspresowy oferuje już prawie każda szkoła nauki jazdy. Choć ich oferty zazwyczaj są do siebie podobne, warto porównać kilka ośrodków w okolicy jeszcze przed podjęciem kursu. Przykładowy cennik kursów przyśpieszonych krakowskiej szkoły nauki jazdy znajduje się tutaj. Niektóre szkoły starają się być elastyczne wobec kursantów i pozwalają im na samodzielny wybór terminów.

Zazwyczaj głównym założeniem kursu przyśpieszonego jest zaliczenie teorii w trybie seryjnym, co pozwala przejść wszystkie wykłady dzień po dniu, a co za tym idzie - szybciej rozpocząć jazdę. Nie oznacza to oczywiście gorszego przygotowania. Bez względu na prędkość kursu wiedza z zakresu zasad ruchu drogowego musi być opanowana jak najlepiej i prędzej czy później zweryfikowana na egzaminie teoretycznym. Warto zorientować się przed dokonaniem zapisu, czy dana szkoła sprawdza znajomość teorii przed wypuszczeniem kursanta na miasto. Należy również zwrócić uwagę na to, czy wiedza przekazywana na wykładach jest pełna i adekwatna do wymogów egzaminacyjnych. Może się okazać, że szkolenia nie dostarczają całej potrzebnej wiedzy i trzeba będzie czerpać ją także z dodatkowych źródeł.

Nie zbaczaj z kursu, postaw na mobilizację

Bez względu na wybór trybu kurs prawa jazdy rządzi się zawsze tymi samymi prawami. Szkoły umożliwiają szybsze przebrnięcie przez procedury, ale nie mogą ignorować z góry narzuconych przepisów. To od zdającego zależy, czy wykorzysta w pełni dane mu możliwości. Jedynie pełne zaangażowanie kursanta, staranne przygotowanie oraz, nie oszukujmy się, odrobina szczęścia są w stanie szybko uczynić go kierowcą. Należy też pamiętać, że nie każdemu zapanowanie nad samochodem przyjdzie z łatwością. Dla bezpieczeństwa własnego i innych kierowców pewne rzeczy należy przećwiczyć po prostu tyle razy, ile jest to potrzebne.

comments powered by Disqus