Jak zamontować instalację LPG?

Jak zamontować instalację LPG?

Dla niektórych wciąż wstydliwy temat, dla innych zwyczajny sposób na obniżenie kosztów jazdy swoim autem. Jak prawidłowo zamontować instalację gazową w samochodzie oraz czym się kierować przy wyborze odpowiedniej dla naszego auta?

Wielu obawia się, że taka właśnie instalacja zniszczy silnik. Jednak właściwie dobrana i prawidłowo zainstalowana przez wykwalifikowanego mechanika oddali takie ryzyko. Pamiętać należy przede wszystkim o odpowiednich parametrach autogazu i jego właściwościach. Nieprawidłowo dobrana mieszanina gazu i powietrza, podobnie jak przy mieszaninie benzyny i powietrza, uszkodzi nasz silnik, a to już poważny problem. Aby trwałość silnika zasilanego LPG była większa, należy zwrócić uwagę, czy nasz silnik pozwala na utrzymanie temperatury wyższej w okolicy zaworów wydechowych – inaczej, niż w silniku zasilanym benzyną.

Na instalacji tego typu nie wolno oszczędzać! Skorzystajmy z opinii zamieszczanych w internecie przez użytkowników takiego rozwiązania. To pozwoli nam na szybkie znalezienie wykwalifikowanego i przede wszystkim sprawdzonego fachowca. 

W dzisiejszych czasach, gdzie dbałość o ekologiczne rozwiązania to priorytet, instalacja gazowa w aucie to krok do tego, by uczestniczyć w ochronie naszej planety. Dlaczego? Mieszaniny powietrzno-gazowe  mają dużo niższy współczynnik zanieczyszczeń, niż mieszaniny powietrzno–benzynowe, wciąż obecne w przeważającej liczbie aut na naszych drogach. Ponadto nie zawierają zanieczyszczeń, które powodują osadzanie się tzw. nagaru na tłokach i ściankach cylindrów.

comments powered by Disqus