Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/piotrles/domains/samomoto.pl/public_html/libraries/adodb5/drivers/adodb-mysql.inc.php on line 458
Jak zamontować instalację LPG?

Jak zamontować instalację LPG?

Jak zamontować instalację LPG?

Dla niektórych wciąż wstydliwy temat, dla innych zwyczajny sposób na obniżenie kosztów jazdy swoim autem. Jak prawidłowo zamontować instalację gazową w samochodzie oraz czym się kierować przy wyborze odpowiedniej dla naszego auta?

Wielu obawia się, że taka właśnie instalacja zniszczy silnik. Jednak właściwie dobrana i prawidłowo zainstalowana przez wykwalifikowanego mechanika oddali takie ryzyko. Pamiętać należy przede wszystkim o odpowiednich parametrach autogazu i jego właściwościach. Nieprawidłowo dobrana mieszanina gazu i powietrza, podobnie jak przy mieszaninie benzyny i powietrza, uszkodzi nasz silnik, a to już poważny problem. Aby trwałość silnika zasilanego LPG była większa, należy zwrócić uwagę, czy nasz silnik pozwala na utrzymanie temperatury wyższej w okolicy zaworów wydechowych – inaczej, niż w silniku zasilanym benzyną.

Na instalacji tego typu nie wolno oszczędzać! Skorzystajmy z opinii zamieszczanych w internecie przez użytkowników takiego rozwiązania. To pozwoli nam na szybkie znalezienie wykwalifikowanego i przede wszystkim sprawdzonego fachowca. 

W dzisiejszych czasach, gdzie dbałość o ekologiczne rozwiązania to priorytet, instalacja gazowa w aucie to krok do tego, by uczestniczyć w ochronie naszej planety. Dlaczego? Mieszaniny powietrzno-gazowe  mają dużo niższy współczynnik zanieczyszczeń, niż mieszaniny powietrzno–benzynowe, wciąż obecne w przeważającej liczbie aut na naszych drogach. Ponadto nie zawierają zanieczyszczeń, które powodują osadzanie się tzw. nagaru na tłokach i ściankach cylindrów.

comments powered by Disqus