Jaką wybrać nawigację?

Jaką wybrać nawigację?

Z miesiąca na miesiąc urządzenia do nawigacji tanieją, a możliwości wyboru odpowiedniego dla naszych potrzeb przybywa. Na co zwracać uwagę i czym kierować się przy zakupie?

W salonach mamy możliwość zapoznania się z podstawowymi funkcjami sprzętu oraz sprawdzenia, czy odpowiada nam jego interfejs. Każda z firm produkujących systemy nawigacyjne oferuje inne menu i interfejs, mniej lub bardziej przejrzyste. Wybierajmy to z przyjaznym i uproszczonym środowiskiem obsługi, mając na względzie to, że będzie używane podczas prowadzenia auta, gdzie nasza uwaga będzie skupiona przede wszystkim na drodze.

Przed zakupem należy zastanowić się, na jakich trasach potrzebujemy pomocy nawigacji. Jeśli zwykle jeździsz po kraju, wybierz podstawowy zestaw z mapą Polski. W przypadku nielicznych, ale jednak regularnych wypadów do Czech lub Słowacji możesz kupić nawigację z dedykowanymi mapami. 

Jeśli chodzi o dalsze eskapady, typu Szwajcaria czy Włochy, warto dorzucić 100-150 zł i mieć w zanadrzu mapę całej Europy. Możemy kupować wszystkie mapy w zestawie lub inwestować w oddzielne mapy krajów, które nas interesują. Wtedy jednak warto zapytać sprzedawcę, czy taka opcja w ostatecznym rozrachunku nie wyjdzie nas drożej.

Jedni producenci stawiają na dokładność i szczegółowość map – wraz obrysami z map papierowych – inni na zwyczajną prostotę i funkcjonalność.


Na co zwrócić szczególną uwagę?

1. Przede wszystkim na moc procesora, by w przypadku słabszych uniknąć niepotrzebnych opóźnień pokazywania drogi, a co za tym idzie - skrętu nie w tę ulicę co trzeba.

2. Zwróć uwagę, czy na wyświetlaczu urządzenia widzisz wszystkie potrzebne informacje, które ułatwiają podróż.

3. Jeśli planujesz zakup nawigacji na dłuższe trasy, sprawdź, czy dostępne w urządzeniu głosy pilotów Ci odpowiadają -  w końcu będą Ci towarzyszyć przez długie godziny.

4. Jeśli lubisz zwiedzać miasta, do których wjeżdżasz, upewnij się, że nawigacja pokazuje zabytki i restauracje.

5. Pamiętaj, że nie zawsze należy kierować się ceną. Sprzedawcy z determinacją próbują sprzedać droższe urządzenie, które nie musi wcale być lepsze od tego tańszego. Poczytaj na forach internetowych opinie tych, którzy już dokonali zakupu. To zwykle ludzie podobni do nas i o zbliżonych oczekiwaniach.

6. Zwróć uwagę na uchwyt urządzenia i wielkość dopasowana do rozmiarów samochodu.

7. Wybieraj urządzenia, które są ładowane przez uchwyt. Unikniesz wiszącego kabla, a różnica w cenie jest niewielka.

8. Na koniec sprawdź gdzie w urządzeniu zamontowano głośnik i czy łatwo można regulować głośność.

comments powered by Disqus