Nie kupuj tych aut. Pomoc drogową wzywałbyś częściej niż myślisz

Nie kupuj tych aut. Pomoc drogową wzywałbyś częściej niż myślisz

TUV opublikowała właśnie zaktualizowany raport najbardziej awaryjnych aut, jakie jeżdżą po europejskich drogach. W czołówce pojawiają się nie tylko popularne modele francuskich, ale i włoskich oraz niemieckich marek.

Wyniki niezależnego raportu UV dają do myślenia

Dane zawarte w raporcie TUV zostały opracowane na podstawie 8,5 miliona przeglądów technicznych, jakie zostały przeprowadzone przez 12 miesięcy w okresie od lica do czerwca. Na pełen raport składa się lista blisko 80 różnych modeli aut. My wyłoniliśmy te, które ulegają poważnym awariom znacznie częściej niż konkurencja.

Przed Wami absolutni liderzy, za którymi przepadają mechanicy!

 

TOP 1: Mercedes ML II generacji W164

Mimo że pod maskami Mercedesa ML znajdziecie wyłącznie duże silniki benzynowe i wysokoprężne, a w środku poczujecie się, jak w samolocie I klasy, to producent modelu W164 nie ma powodów do radości – mówi nam właściciel pomocy drogowej w Krakowie, Namysław Nagielski.

44,8% zbadanych egzemplarzy Mercedesa ML miało poważne usterki.

 

TOP 2: Fiat Stilo I generacji

Fiata Stolo nie spodziewaliśmy się w rankingu najbardziej awaryjnych aut, jakie kiedykolwiek powstały. Przynajmniej nie w TOP 3. Te niewielkie miejskie auta, których produkcja zaczęła się w 2001 roku okazują się bardziej awaryjne, niż wielu mogło się spodziewać.

 

TOP 3: VW Sharan I generacji

VW Sharan to tak na dobrą sprawę Ford Galaxy z nieco zmodyfikowanym grillem. Auto mimo że duże i komfortowe, to ich właściciele na  pewno nie mają powodów do zadowolenia, bo aż 43,6% egzemplarzy, jakie trafiło do badania TUV miało przynajmniej 1 poważną usterkę.

 

TOP 4: Ford Galaxy I generacji

Ford Galaxy jest bliźniaczym modelem do VW Sharana i zajął równie wysoką pozycję w zestawieniu TUV.

 

TOP 5: Ford Ka I generacji

Szukasz małego, taniego w utrzymaniu auta, za które zapłacisz nie więcej niż kilka tys. złotych? Omijaj szerokim łukiem Forda Ka. Te modele psuły się bardzo często (42,4% egzemplarzy z poważną usterką według TUV).

 

TOP 6: Alfa Romeo 147

Włoska Alfa Romeo 147 i jej następcy są dobrze znani polskim warsztatom samochodowym. TOP 6 w pełni zasłużone.

 

TOP 7: Nowe MINI

Mimo że Nowe MINI to tak naprawdę projekt, za które w 100% odpowiedzialne jest BMW, to ten model był wyjątkowo awaryjny. Przynajmniej w ocenie rzeczoznawców TUV.

 

TOP 8: Renault Laguna II generacji

Renault Laguna, zwana także „polską królową lawet” cieszyła się w pierwszych latach dużą popularnością. Dziś za bogato wyposażony egzemplarz z roku 2002 wystarczy zapłacić 9,000 złotych. Szkoda, że naprawy są tak kosztowne.

 

TOP 9: Renault Kangoo I generacji

Renault Kangoo i Nissan Kubistar okazują się jednymi z najbardziej awaryjnych aut w swojej kategorii tuż przed Fiatem Doblo.

 

TOP 10: Fiat Doblo I generacji

Mimo że Fiat ma największy udział w europejskim rynku dużych i małych samochodów transportowych, to jego flagowe Doblo nie ciszy się zbyt dużym uznaniem wśród kierowców. Zresztą nie bez powodu, aż 40,3 % wszystkich egzemplarzy jest obarczonych poważnymi wadami zagrażającymi bezpieczeństwu na drodze.

- -

Źródło: materiały prasowe firmy Namysław Nagielski Pomoc Drogowa.

comments powered by Disqus