Wynajętym autem na wycieczkę po bezdrożach

Wynajętym autem na wycieczkę po bezdrożach

Oglądasz z zaciekawieniem relacje z wyścigów off road? Chciałbyś spróbować, ale nie stać cię na kupno samochodu terenowego? Zamiast oglądać i zazdrościć, spełnij swoje marzenia. To prostsze niż myślisz.

Wynajem samochodu

Auto nie musi być twoje. Jeśli nie stać cię na własną terenówkę jest kilka opcji: możesz pożyczyć samochód od znajomych, wypożyczyć z wypożyczalni lub skorzystać z jazdy próbnej w salonie. Zatem za niewielkie pieniądze lub dzięki dobrej organizacji możesz przeżyć przygodę życia i wyruszyć na podbój szlaków spod znaku off road Auto można wypożyczyć online lub mailowo skontaktować się z dealerem samochodów. Na zakup również nie musisz dysponować od razu całą kwotą. Kredyt, leasing, wynajem długoterminowy to kilka ewentualności. Zatem czego chcieć więcej? Spełnienie marzeń jeszcze nigdy nie było tak blisko.

Trasa

Kiedy mamy już wymarzony model samochodu pozostaje tylko wybrać trasę. Kraków i okolice obfitują w tereny odpowiednie do ostrej jazdy. Są wyżyny i ostre zjazdy w doliny, leśne szlaki pełne błota i przeszkód. Możesz być pewny, że wyciągarka się przyda. Jeśli dysponujesz większą ilością wolnego czasu, możesz zaplanować dłuższą wyprawę po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W przerwie od emocjonującej jazdy godny polecenia do zwiedzenia jest zamek w Ogrodzieńcu lub Gród na Górze Birów. Poziom atrakcji ogranicza tylko Twoja wyobraźnia. Na taką wyprawę zawsze warto zabrać sprawdzonego kompana.

 

Strój

Na koniec rzecz banalna, ale dla początkujących nie oczywista. Na wyprawę spod znaku off road należy zabrać odpowiedni ubiór i komplet na zmianę. Podczas jazdy, a raczej pokonywania trudności i wyciągania samochodu można się nieźle ubrudzić. Zwłaszcza jeśli wcześniej padał deszcz. Aby błoto na trwałe nie pozostawiło śladu należy zabrać ubrania, które odprowadzają wilgoć od ciała (taka jazda to jednak spory wysiłek) oraz są odporne na zabrudzenia i łatwe w czyszczeniu.  Podstawą są nieprzemakalne buty, które wytrzymają trudne warunki.

Wszystko już wiesz, zatem pozostaje sprawdzić, gdzie jest najbliższa wypożyczalnia samochodów w Krakowie i się z nią skontaktować.

comments powered by Disqus