Samochód rodzinny - jaki wybrać?

Samochód rodzinny - jaki wybrać?

Samochody najczęściej wybierane na całym świecie, to samochody rodzinne. Klienci stawiają na ich ekonomiczność, przestrzeń i bezpieczeństwo. Jakie samochody rodzinne są najlepsze?

Idealny samochód rodzinny to taki, który ma obszerne wnętrze, jest funkcjonalny, niedrogi w naprawach i eksploatacji.

Jeżeli wykorzystujemy samochód jedynie jako środek transportu po mieście, do pracy, szkoły czy na zajęcia dodatkowe, warto rozejrzeć się za modelem z gamy aut miejskich. W tej sytuacji idealnie sprawdzi się Nissan Micra, Suzuki Swift czy Hyundai i20. Są to modele, które cechują się niskim spalaniem (co dla wielu mieszkańców miast, jest głównym kryterium przy wyborze samochodu).

Polacy coraz częściej doceniają także auta typu SUV, takie jak Nissan Qashqai, który ma nie tylko oryginalny wygląd, ale przede wszystkim jest bezpieczny i ekonomiczny, a dodatkowo świetnie się sprawdza zarówno w mieście, jak i poza nim.

Jeżeli mamy większą rodzinę i np. trójkę dzieci, warto rozejrzeć się za samochodem, w którym bez problemu zamontujemy trzy foteliki na tylnym siedzeniu, a do bagażnika zapakujemy cały potrzebny nam sprzęt. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie Ford Mondeo, Mazda 6 lub Hyundai i40.

Ciekawym rozwiązaniem, choć dość nietypowym, może być wybór pickupa jako auta rodzinnego. Ford Ranger czy Nissan Navara to niesamowicie komfortowe i przestrzenne auta, które dzięki swoim skrzyniom ładunkowym, nie sprawiają problemu, gdy chcemy zapakować więcej bagaży.

Przy wyborze samochodu dla rodziny, każdy kieruje się własnymi kryteriami. Koncerny samochodowe zdają sobie z tego sprawę, dlatego dostosowują ofertę do zmieniających się ciągle upodobań kierowców. I choć wiele osób pamięta jeszcze czasy, gdy na wakacje z całą rodziną jeździło się maluchem, dziś już nie wyobrażają sobie takiej podróży, dlatego poszukują komfortowych rozwiązań.

Kupując nowy samochód dla rodziny, możemy także kupić naszym pociechom łóżka dla dzieci samochody, by poczuły się jakby miały własny, rodzinny pojazd, w którym nie tylko mogą spać, ale także się bawić.

comments powered by Disqus