Zmiana koloru samochodu — oklejanie folią

Zmiana koloru samochodu — oklejanie folią

Folie na samochód cieszą się coraz większym zainteresowaniem — zarówno wśród osób, które chcą zmienić kolor pojazdu i jednocześnie chronić oryginalny lakier, jak i tych, które chcą reklamować swoją firmę. A więc jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Ochrona lakieru

Folia na samochód gwarantuje ochronę lakieru w codziennym użytkowaniu. Po jej nałożeniu bez obaw możemy jeździć i nie przejmować się uszkodzeniami związanymi z otarciami, obiciami czy wynikłymi z odbijania się kamieni od karoserii. Zniszczoną folię łatwo możemy naprawić bez uszkadzania oryginalnego lakieru. Jako że w większości przypadków folia chroni przed otarciami, nie dochodzi do uszkodzenia lakieru i przy wymianie konkretnego elementu na nowy nie jest konieczne lakierowanie oryginalnego koloru.

Idealny lakier po latach
Bardzo ważny jest również fakt, że po kilku latach lakier będzie nadal wyglądał elegancko, a lśniący samochód będzie prezentował się idealnie, jakby był nowy. Taki zabieg ułatwi ewentualną sprzedaż samochodu, który był przez kilka lat stale użytkowany.


 

Trwałość folii?

Wartość każdego produktu uzależniona jest od producenta oraz jakości wykonania. Ta oczywistość w nie mniejszym stopniu odnosi się do folii samochodowych, których na rynku nie brakuje. Poszczególne modele różnią się jednak między sobą m.in. trwałością, wprost proporcjonalną do wysokości ceny. Okres gwarancji oscyluje najczęściej między 5 a 10 latami. Producenci zapewniają, że produkt można użytkować w temperaturze od -45 do +100 stopni Celsjusza. Warto dbać o folię na karoserii, gdyż będziemy mogli dłużej z niej korzystać. Dostępnych jest sporo detergentów i kosmetyków poprawiających trwałość produktu. Warto wiedzieć, że folie są odporne na działanie benzyny oraz różne środki czyszczące.

Duży wybór

W dzisiejszych czasach dostępny jest ogromny wybór rodzajów i kolorów folii. Bez problemu znajdziesz odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Tyle że niekoniecznie u producenta zakupionego samochodu, oferującego zazwyczaj niezbyt szeroką paletę kolorów. Lepiej jest okleić samochód specjalistyczną folią, której kolor i typ podyktowany będzie w zupełności naszymi preferencjami. Takie usługi świadczy wiele firm, jedną z nich jest Studio CB zajmujące sie zmianą kolorów i zabezpieczaniem lakieru. Więcej informacji znajdziesz na stronie studiocb.pl/ZmianaKoloru. Jakie rodzaje folii wykorzystuje się najczęściej? Przeważnie są to produkty matowe, metaliczne, perłowe, z połyskiem , a także często stosowane folie typu CARBON.

 

Indywidualna stylizacja auta

A jeśli nie chcemy oklejać całego pojazdu? Oczywiście wszystko zależy od naszych upodobań. Możliwości jest wiele, w przypadku konkretnej stylizacji wystarczy przygotować projekt i oddać go do realizacji. Tylko i wyłącznie od Ciebie zależy, jak Twój samochód będzie wyglądał. Możesz podrasować jeden lub kilka elementów, ogranicza Cię tylko wyobraźnia (no i, rzecz jasna, zasobność portfela).   

Proces oklejania

W zależności od gabarytów samochodu, czas oklejania auta jest różny. Wiele zależy też od stopnia skomplikowania projektu, średnio cały proces oklejania wraz z demontażem elementów zajmuje od 3 dni do tygodnia. Każdy element jest demontowany i starannie oklejany. W zależności od rodzaju folii czas montażu może się wydłużyć. Więcej informacji dotyczących oklejania samochodu znajdziesz tutaj.Usługi związane z foliowaniem pojazdu adresowane są głównie do osób, które chciałyby nadać swojemu autu niepowtarzalny styl i efektowny wizerunek, a także do osób, które chciałyby zabezpieczyć oryginalny lakier przed uszkodzeniami mechanicznymi czy atmosferycznymi.

comments powered by Disqus