Akcesoria do samochodu rodzica

Akcesoria do samochodu rodzica

Rodzicielstwo wcale nie musi oznaczać rezygnacji z poruszania się samochodem. Przeciwnie – na rynku znajdziemy mnóstwo akcesoriów, które bardzo ułatwią nam podróże z małym pasażerem. Jakie to akcesoria?

Fotelik dla dziecka

Pierwszym i najważniejszym akcesorium, w jakie powinniśmy zaopatrzyć się, zanim posadzimy dziecko w samochodzie, jest fotelik dostosowany do jego wzrostu. To nie tylko kwestia bezpieczeństwa naszej pociechy, ale również prawa – jeśli nie będziemy mieli fotelika, za jazdę z dzieckiem dostaniemy mandat.

 

Organizery do przechowywania zabawek

Powinno nam zależeć nie tylko na tym, aby nasza pociecha była bezpieczna, ale też żeby podróż była dla niej w miarę możliwości przyjemna, dlatego warto zaopatrzyć się w nakładany na fotel organizer, w którym możemy przechowywać zabawki. Dzięki rozrywce i obecności znajomych przedmiotów maluch będzie w stanie znieść nawet długie i uciążliwe trasy.

 

Zasłonki przeciwsłoneczne

Aby dziecko dobrze czuło się w samochodzie, musimy zadbać o to, aby nie raziło go światło słoneczne. W tym celu warto zaopatrzyć się w zasłonki, dzięki którym podróż stanie się znacznie przyjemniejsza zarówno dla kierowcy, jak i pasażera. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że akcesoria samochodowe zaprojektowane z myślą o dzieciach często są wystylizowane zgodnie z dziecięcym poczuciem estetyki, mogą np. przedstawiać bohaterów lub sceny z bajek. Na stronie http://askot.pl/kategoria-produktu/akcesoria-samochodowe/ znajdziesz wyposażenie samochodu, które przypadnie do gustu każdemu maluchowi.

 

Lusterko na tylny fotel

Kolejnym niezwykle przydatnym gadżetem jest lusterko, które możemy umieścić na zagłówku fotela zajmowanego przez dziecko, tak abyśmy mogli w trakcie jazdy stale je obserwować. Założenie lusterka jest bardzo proste, możemy je też w dowolnym momencie zdemontować. Takie lusterka, podobnie jak zasłonki przeciwsłoneczne, przybierają często postać kojarzącą się z kreskówkami – są niewiele droższe niż standardowe, a pozwalają maluchowi znacznie lepiej czuć się w aucie.

 

Akcesoriów dla rodziców–kierowców jest znacznie więcej. O tym, czego konkretnie będziemy potrzebować, zadecyduje m.in. wiek dziecka i specyfika auta. Zanim przystąpimy do zakupów, określmy swoje potrzeby.

comments powered by Disqus