Ciekawe dodatki do samochodu

Ciekawe dodatki do samochodu

Chyba każdy kierowca lubi czasem zmienić wygląd swojego auta czy też zaopatrzyć je w jakieś przydatne i użyteczne dodatki. Zależnie od zasobności portfela, można pozwolić sobie na mniej lub więcej. Przyjrzyjmy się kilku ciekawym propozycjom.

Materiałowy pokrowiec na samochód

Przydaje się zwłaszcza zimą: chroni przed opadami śniegu oraz znanymi wszystkim kierowcom uciążliwościami związanymi ze zbyt niską temperaturą na zewnątrz. Cena tańszych pokrowców oscyluje w granicach 100 zł; te droższe, wykonane z grubszego materiału i zapewniające powłoce lakierniczej większą ochronę, kosztują dwa razy więcej. Jest to jednak wydatek opłacalny. Taki pokrowiec przydaje się nie tylko zimą. Chroni również przed opadami deszczu, wilgocią oraz zanieczyszczeniami pochodzącymi z ptasich odchodów.


Ramka do tablicy rejestracyjnej

Jest to godny uwagi dodatek zwłaszcza dla przedsiębiorców, którym zależy na zareklamowaniu swojej firmy. Ramki do tablic rejestracyjnych dzielimy na standardowe oraz spersonalizowane. Te drugie są oczywiście droższe, ale za to przykuwają oko i nadają czterem kółkom niepowtarzalny styl. Możemy umieścić na nich dowolny napis, o ile nie będzie naruszał zbytnio przyjętych norm obyczajowych. Potentatem na rynku ramek do tablic rejestracyjnych jest firma Unital.


Kołpaki

Wszystkim doświadczonym kierowcom dobrze wiadomo, do jakiego stopnia sól drogowa, błoto, piasek i ujemne temperatury sprzyjają korozji stalowych felg. Dzięki kołpakom łatwo można zakamuflować nieestetyczne zmiany spowodowane niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Poza tym w znacznym stopniu uatrakcyjniają one wygląd samochodu. Cena kompletu kołpaków waha się między 400 a 500 zł.


Alkomat

Urządzenie niedrogie (kosztuje ok. 200 zł), a jakże przydatne. Ile to razy zdarzyło ci się mieć wątpliwości, czy możesz usiąść za kółkiem? Po zakrapianej alkoholem imprezie lepiej nie ryzykować. Dzięki temu gadżetowi wyzbędziesz się wszelkich obaw.


Zestaw głośnomówiący

To prawdziwa gratka dla kierowców, którzy często telefonują w trakcie jazdy. Z zestawem głośnomówiącym będzie ci się o wiele wygodniej rozmawiało, poza tym zawsze bezpieczniej jest trzymać obie dłonie na kierownicy. Rynek akcesoriów samochodowych obfituje w niezliczone mnóstwo najrozmaitszych zestawów głośnomówiących. Najtańsze kosztują ok. 150 zł.

comments powered by Disqus