Auto z wypożyczalni - o czym pamiętać przy wynajmie?

Auto z wypożyczalni - o czym pamiętać przy wynajmie?

Dla wielu osób w naszym kraju wciąż jeszcze wynajem samochodu stanowi jedną wielką niewiadomą. Nie każdy wie, jak się do tego zabrać i o czym należy pamiętać. Niżej dowiecie się wszystkiego, co najważniejsze przy wynajmie samochodu.

Sprawdzajmy, gdzie wypożyczamy samochód

Nie możemy lekceważyć kwestii bezpieczeństwa! Wynajęte auto musi być poddawane na bieżąco wszystkim niezbędnym przeglądom. Poza przeglądami warto również zwrócić uwagę na aktualną książeczkę serwisową.

Oczywiście zdecydowana większość firm obecnych na rynku, takich jak np. Mavo Rental z Krakowa, oferuje auta, które mają aktualne przeglądy i książeczki serwisowe. Nad czym więc jeszcze możemy się zastanowić? Zanim dokonamy wyboru, powinniśmy zainteresować się firmą świadczącą usługi wynajmu - w końcu przy wypożyczaniu auta podpisujemy umowę. Dobrze wiedzieć, z kim ją zawieramy.

 

Wynajmujmy legalnie

Istotne jest, aby wypożyczyć samochód z legalnie działającego źródła, mającego już odpowiednią renomę na rynku. Nie chcemy chyba, by w trakcie przejazdu zatrzymała nas policja, informując, że auto, którym aktualnie jedziemy, zostało skradzione. Tego typu przygoda z pewnością nie byłaby pożądana w trakcie wycieczki na zasłużony odpoczynek. To oczywiście przypadek skrajny, niemniej jednak może się zdarzyć.

Musisz również pamiętać, że w razie wypadku drogowego, którego nie jesteś sprawcą, i wskutek którego twój samochód nie nadaje się do dalszej eksploatacji - przysługuje ci auto zastępcze z ubezpieczenia sprawcy wypadku. O tym dowiesz się więcej, klikając tutaj.

 

Ubezpieczenie samochodu

Ostatnią już chyba kwestią, choć równie ważną jak pozostałe, są szczegóły umowy dotyczące ubezpieczenia pojazdu w dobrej firmie, chociażby od kradzieży lub uszkodzeń. Trzeba te punkty umowy czytać bardzo dokładnie, aby nie okazało się, że po powrocie z wycieczki będziemy musieli zapłacić więcej, niż się spodziewaliśmy.

 

Jak widać, wynajem samochodu w wypożyczalni nie należy do rzeczy trudnych czy niebezpiecznych, jeżeli pamięta się o wspomnianych powyżej sprawach i przestrzega najważniejszych zasad bezpieczeństwa. W wielu przypadkach takie rozwiązanie okazuje się ostatnią deską ratunku. Wynajem auta nie jest aż tak kosztowny, jak moglibyśmy się tego spodziewać. Większość firm, takich jak np. wspomniana wcześniej Mavo Rental, oferuje korzystne warunki współpracy i konkurencyjne ceny - nie ma więc czego się bać.

comments powered by Disqus