Uszkodzony TIR, czyli gdzie naprawić samochód ciężarowy

Uszkodzony TIR, czyli gdzie naprawić samochód ciężarowy

Serwis TIR zajmuje się naprawą samochodów ciężarowych czy ciągników siodłowych. To warsztat, który zajmuje się wyłącznie naprawą tego typu pojazdów, co w praktyce jest trudniejsze niż w przypadku samochodów osobowych.

Obecnie liczba serwisów samochodów ciężarowych rośnie i znaleźć je można w zasadzie w każdym większym mieście. Wcale jednak nie jest łatwo znaleźć miejsce godne zaufania.

 

Naprawa samochodów ciężarowych - jak wybrać dobrze?

Zdecydowana większość serwisów specjalizuje się w naprawie aut osobowych. Wynika to przede wszystkim z ograniczonej wielkości pomieszczenia, w którym mieści się warsztat. Nie bez znaczenia jest też wiedza oraz umiejętności mechaników. W dobrym warsztacie samochodów ciężarowych można wykonać przegląd samochodu, naprawić układ napędowy czy hamulcowy, zawieszenie czy skontrolować instalację elektryczną. Poza tym wykonuje się w nim serwis ogumienia. Kluczem do sukcesu zawsze jest doświadczona i zaangażowana kadra. Naprawa ciągników siodłowych czy samochodów ciężarowych wymaga oczywiście profesjonalnego podejścia i umiejętności.

 

Cechy dobrego serwisu TIRów

Znalezienie godnego zaufania serwisu samochodów ciężarowych jest nie do przecenienia. W końcu auta ciężarowe mają bardzo duże zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki, także w transporcie. To pojazdy przystosowane do przewozu różnego rodzaju towarów o mniejszych i większych gabarytach. Niejednokrotnie ciężarówki czy popularne TIRy są wykorzystywane także do zadań specjalnych za sprawą naczep pomocniczych. Niestety i w ich przypadku niekiedy dochodzi do awarii i uszkodzeń. Naprawa samochodu ciężarowego polega przede wszystkim na wymianie czy modyfikacji określonych podzespołów. Dobry serwis zajmuje się montowaniem i demontowaniem części, a także wymianą filtrów czy oleju. Niekiedy naprawa TIRów wymaga również działań zaawansowanych, np. naprawy silnika, pompy wtryskowej, skrzyni biegów itd. W przypadku samochodów ciężarowych od czasu do czasu konieczne są też naprawy lakierniczo-blacharskie.

 

Nie tylko samochody ciężarowe

W warsztatach specjalizujących się w naprawie samochodów ciężarowych naprawiane są także i inne pojazdy i elementy, w tym naczepy i przyczepy różnego rodzaju. Także i w ich przypadku niekiedy dochodzi do mniej lub bardziej poważnych uszkodzeń. Dotyczy to głównie układów hamulcowych i jezdnych. Są one odpowiedzialne nie tylko za bezpieczeństwo na drodze, ale i stabilizację pojazdu. Czasami naprawa obejmuje też przedłużanie czy prostowanie ram. Dlatego warto o to zapytać, szukając serwisu TIRów. Dobrze, jeśli warsztat samochodów ciężarowych posiada szeroką ofertę usług, która obejmuje również naprawę naczep i przyczep.

 

Dobry serwis TIR

Wbrew pozorom znalezienie dobrego serwisu samochodów osobowych nie jest kwestią łatwą. Godne polecenia są zakłady przy firmach transportowych, takie jak SM Logistic: http://www.smlogistic.com.pl/serwis-techniczny/serwis/samochody-ciezarowe.html, gdzie można liczyć na pomoc ze strony doświadczonych mechaników specjalizujących się w naprawie TIRów.

comments powered by Disqus