Jak sprzedać używany samochód?

Jak sprzedać używany samochód?

Sprzedaż używanego samochodu nie jest czymś trudnym. Mamy wiele różnych możliwości, więc każdy wybierze opcję najlepszą dla siebie. Musimy pamiętać, że im lepszy stan techniczny oraz wizualny samochodu, tym większe prawdopodobieństwo szybkiej sprzedaży.

Myślisz, że jeśli Twoje auto jest uszkodzone, to go nie sprzedasz? Nic bardziej mylnego! Wiele podmiotów skupuje nie tylko uszkodzone, ale nawet całkowicie zniszczone auta. Poniżej przedstawiono najpopularniejsze opcje sprzedaży używanego samochodu.

 

1. Sprzedaż prywatna

Jest to jedna z najpopularniejszych form sprzedaży. Oczywiście wymogiem niezbędnym są osoby zainteresowane naszym pojazdem. Szanse są duże, o ile nasz model jest popularny i chętnie użytkowany. Wpływ ma również cena. Warto dodać, że po zakupie samochodu od osoby prywatnej należy opłacić podatek od zakupu samochodu. W przypadku tanich aut nie jest to wielkim problemem, jednak droższe modele generują spore koszty podatkowe. Minusem szukania "klientów" na własną rękę jest fakt, że nie zawsze mamy wokół siebie wielu zainteresowanych. Często opuszczamy cenę do minimum, aby tylko sprzedać samochód.

 

2. Skup aut

Jest to najlepsza opcja, jeśli zależy Ci na szybkiej i bezproblemowej sprzedaży pojazdu. Pieniądze otrzymasz natychmiast po podpisaniu umowy. Nie musisz czekać wiele miesięcy na to, aż ktoś zainteresuje się Twoim samochodem. Dużym atutem tego rozwiązania jest fakt, że skup aut używanych to bardzo często również skup aut uszkodzonych. Nie musimy więc dokonywać wcześniejszej naprawy pojazdu. Nawet jeśli samochód jest niesprawny, firma skupująca odbierze go we własnym zakresie. Auto skup to rozwiązanie niezwykle komfortowe oraz wygodne. W przypadku aut uszkodzonych lub zniszczonych inne formy sprzedaży nie przyniosą tak szybkich rezultatów.

 

3. Ogłoszenia internetowe

Sprzedaż używanych samochodów za pośrednictwem internetu jest jedną z najskuteczniejszych metod. Wiele osób uważa, że i tak sprzeda samochód komuś z bliskiej okolicy. Nie jest to prawda, gdyż osoby zainteresowane pojazdem nieraz pokonują setki kilometrów, aby dokonać zakupu. Zwiększamy zasięg potencjalnych adresatów naszego ogłoszenia, a więc zachodzi większe prawdopodobieństwo, że sprzedamy pojazd za korzystną dla nas cenę. Za minus można uznać to, że prawdopodobnie otrzymamy wiele bezcelowych zapytań dotyczących pojazdu. Ludzie zadają nieraz pytania z czystej ciekawości, a tak naprawdę nie są zainteresowani zakupem. Im popularniejsza marka samochodu i korzystniejsza oferta, tym więcej takich wiadomości.

 

4. Komis samochodowy

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą bezproblemowo sprzedać swój samochód, jest komis samochodowy. Atutem tej opcji jest fakt, że nie musimy martwić się o stan techniczny czy też aspekt wizualny pojazdu. Samochód może być kompleksowo przygotowany do sprzedaży przez komis samochodowy. Zaoszczędzimy nie tylko czas, ale również unikniemy wielu formalności. Oczywiście komis jako pośrednik sprzedaży pobiera określoną prowizję. Warto przed podpisaniem umowy dokładnie przeanalizować warunki współpracy, tak aby nie okazało się, że zysk z tytułu sprzedaży będzie zbyt niski.

comments powered by Disqus