Myjnie samochodowe - jakie są najlepsze?

Myjnie samochodowe - jakie są najlepsze?

Myjnie samochodowe dzielą się na kilka typów. Jeżeli chcemy jak najlepiej zadbać o swój samochód, powinniśmy wiedzieć, który rodzaj myjni jest dla pojazdu najodpowiedniejszy. W poniższym artykule omówimy wszystkie typy myjni samochodowych i podpowiemy, jakie myjnie są najlepsze.

Myjnia ręczna

Zalety myjni ręcznej

Na takiej myjni o nasz samochód zadba wykwalifikowany pracownik, który będzie wiedział, na jakie miejsca należy zwrócić uwagę, czyszcząc samochód, oraz jakich środków i narzędzi ma do tego użyć. Ponadto w dobrej myjni będziemy mieli możliwość skorzystania z dodatkowych usług, takich jak woskowanie karoserii, polerowanie lakieru itp., a także będziemy mieli wpływ na wybór środków czyszczących.

 

Wady myjni ręcznej

Myjnie ręczne z reguły nie cechują się błyskawiczną obsługą i często będziemy musieli na samochód poczekać 15-30 minut, w zależności od wybranych przez nas usług. Czas ma też znaczenie, jeżeli chodzi o czekanie na swoją kolej. W szczególności przed weekendem i w jego trakcie kolejki do myjni ręcznej potrafią być bardzo długie; często przyjdzie nam czekać na swoją kolej nawet godzinę.

Poza tym problematyczna jest również dostępność myjni ręcznych. Myjni ręcznej nie zobaczymy na każdym rogu ulicy.

 

Myjnia bezdotykowa

Zalety myjni bezdotykowa

Na myjnie bezdotykowe możemy się natknąć prawie przy każdej stacji benzynowej albo supermarkecie. Wjeżdżamy autem do boksu, łapiemy za pistolet i myjemy – to jest właśnie myjnia bezdotykowa.

Ogromnym plusem tej myjni jest krótki czas całego mycia oraz niskie koszty. Możemy umyć i wypłukać auto dosłownie w kilka minut za kilka złotych. To świetna propozycja dla ludzi, którzy się śpieszą, a pilnie potrzebują gdzieś wyjechać.

 

Wady myjni bezdotykowej

Niestety w parze z krótkim czasem mycia i niskimi kosztami idzie niedokładność. Ten rodzaj mycia nadaje się do szybkiego opłukania auta z kurzu, a nie do dokładnego mycia, które usunie z pojazdu błoto i inne zabrudzenia.

 

Myjnia parowa

Zalety myjni parowej

Myjnia parowa działa na tej samej zasadzie co bezdotykowa, z tą tylko różnicą, że zamiast silnego strumienia wody mamy suchą parę wodną pod wysokim ciśnieniem.

Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele zalet. Po pierwsze, istnieje mniejsze ryzyko uszkodzenia karoserii, ponieważ para nie działa tak silnie na lakier jak strumień wody. Po drugie, dzięki parze możemy bez problemu wyczyścić wszystko, co znajduje się pod maską. Para wodna nie uszkodzi instalacji elektrycznych. Po trzecie, myjnia parowa jest o wiele dokładniejsza. Para pod wysokim ciśnieniem dotrze w najbardziej skryte zakamarki karoserii. Bez problemu poradzi sobie również z usunięciem brudu.

Warto wspomnieć, że aby skorzystać z myjni parowej, nie musimy nawet nigdzie jeździć, ponieważ wiele firm oferuje usługę dojazdu do domu klienta. Jest to bardzo wygodne. Oszczędzamy dzięki temu wiele czasu.

Za pomocą pary można również wyczyścić wnętrze samochodu.

 

Wady myjni parowej

Konieczne jest wcześniejsze umówienie się z firmą oferującą usługę czyszczenia samochodu - to raz. Wysoka cena - to dwa. Za profesjonalną obsługę oraz bardzo dobre czyszczenie trzeba zapłacić.

Sprawdź: https://almot-auto.pl/oferta/myjnia-parowa/

comments powered by Disqus