Opony samochodowe – na jakie się zdecydować?

Opony samochodowe – na jakie się zdecydować?

Opony samochodowe są bardzo ważnym elementem wyposażenia samochodu. Warto zaopatrywać się w produkty najwyższej jakości.

Od opon samochodowych zależy bezpieczeństwo na drodze oraz komfort jazdy. Wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany w pierwszej kolejności parametrami samochodu, indywidualnym stylem jazdy, zastosowaniami pojazdu, a także atmosferycznymi warunkami panującymi na drodze. Niewłaściwie dobrane opony mogą nastręczyć wielu problemów związanych z eksploatacją auta, a nawet narazić kierowcę oraz pasażerów na utratę zdrowia lub życia.
 
Opony na długie dystanse
 
Kierowcy, którzy często wyjeżdżają w długie podróże samochodem, cenią sobie szczególnie komfort i ekonomikę jazdy. Dla takich osób najodpowiedniejsze będą opony niezbyt głośne i jednocześnie niezbyt twarde, które nie zużyją się szybko i nie zwiększą zanadto spalania. Opony sportowe raczej nie spełnią tych oczekiwań. Co innego turystyczne, które zagwarantują nie tylko wygodę użytkowania, ale i bezpieczeństwo.
 
Opony sportowe
 
Opony sportowe sprawdzają się w samochodach mocnych i wytrzymałych, dla których sprawą priorytetową jest doskonała przyczepność (zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni). Są idealnym rozwiązaniem dla kierowców, którym zależy na dynamizmie i brawurowej jeździe.
 
Dla oszczędnych kierowców
 
Najlepszą opcją dla kierowców, którym zależy na zaoszczędzeniu pieniędzy, są opony miejskie, cechujące się ekologicznymi rozwiązaniami. Są one bardzo ciche w eksploatacji, znacząco redukują zużycie paliwa. Ich wadą jest to, że nie sprawdzają się przy wyższych prędkościach.
 
Mobilność i bezpieczeństwo
 
Nowoczesne rozwiązania technologiczne stosowane w produkcji opon pozwalają w znacznym stopniu zwiększyć bezpieczeństwo jazdy poprzez zabezpieczenie kierowcy przed utratą kontroli nad pojazdem czy też przed koniecznością zmiany koła. Dlatego osobom przywiązującym szczególną wagę do bezpieczeństwa na drodze zaleca się kupno opon odpornych na wszystkie możliwe rodzaje uszkodzeń, które mają tę zaletę, że są na ogół uniwersalne – pasują do większości samochodów.
 
Zastanawiasz się nad kupnem opon samochodowych? Sprawdź markę Pirelli P Zero!
comments powered by Disqus