Jak zabezpieczyć ładunek w samochodzie?

Jak zabezpieczyć ładunek w samochodzie?

Odpowiednie zabezpieczenie ładunku przewożonego w samochodzie może sprawiać pewne trudności. Poniżej udzielamy kilku wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie z kłopotliwym bagażem.

Przepisy

Każdy kierowca, który przewozi w aucie jakikolwiek ładunek, ma obowiązek stosowania się do przepisów regulujących kwestię bezpieczeństwa na drodze. W świetle tych przepisów istotne jest odpowiednie zamocowanie i zabezpieczenie przewożonego ładunku. W sytuacji, kiedy ładunek nie jest odpowiednio zabezpieczony, może dojść do wypadku drogowego (np. jeśli w pewnym momencie część bagażu obsunie się na jezdnię). Dlatego konieczne jest zaopatrzenie się w akcesoria, które pomagają w utrzymaniu ładunku podczas jazdy.
 

Przydatne akcesoria

Auta dostawcze są wyposażone w różnego rodzaju akcesoria mające na celu odpowiednie zabezpieczenie ładunku. Standard wyznaczają relingi dachowe, bagażniki z rolkami (bez których załadunek byłby bardzo problematyczny) oraz zawiesia pasowe. Przedział bagażowy zaopatrzony jest bardzo często w podłogę z drewna oraz szyny służące do załadowania bagażu. Popularne są także maty antypoślizgowe, które okazują swoją przydatność zwłaszcza podczas hamowania oraz wchodzenia w zakręty – dzięki nim towar się nie przesuwa. Warto zauważyć, że wszystkie te zabezpieczenia nie tylko pozwalają uniknąć wypadku, ale również zapobiegają przemieszczaniu się bagażu w trakcie jazdy.

Świetnie sprawdzają się specjalne prowadnice, na których można zamocować ładunek, a także taśmy mocujące z zaciskiem. Innymi przydatnymi akcesoriami, w które warto zaopatrzyć samochód dostawczy, są listwy z aluminium lub ze stali, przykręcane do ścian bocznych, do których przywiązuje się solidne pasy. Mniejszy bagaż można umieścić w specjalnym pojemniku dostawczym, których na rynku nie brakuje.
 

Zabezpieczenie załadunku przed przesuwaniem się w trakcie jazdy jest niezwykle istotną kwestią. Od akcesoriów, w które się zaopatrzysz, zależy bezpieczeństwo zarówno Twoje, jak i innych kierowców. Dlatego nie należy oszczędzać na tego typu wyposażeniu.

 

 

comments powered by Disqus