Jak kupić dobre używane auto?

Jak kupić dobre używane auto?

Zamierzasz kupić używane auto? Koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Jeśli nie zachowamy szczególnej ostrożności przy zakupie samochodu z drugiej ręki, możemy narazić się na wiele nieprzyjemności. Może się np. okazać, że zakupione auto posiada wadliwe części, które przy pobieżnych oględzinach wydawały się sprawne. Handlarze używanych samochodów z premedytacją wykorzystują niewiedzę swoich klientów i spieniężają niejednokrotnie samochody, które po kilku miesiącach lub nawet tygodniach użytkowania psują się i wymagają kosztownej naprawy. Nie znaczy to, że kupowanie auta używanego nie ma sensu. Na rynku wtórnym można znaleźć naprawdę sporo dobrych samochodów, które będą nam służyły przez długie lata. Aby jednak dokonać właściwego wyboru, należy kierować się kilkoma kryteriami, o których mowa poniżej.

 

Auta używane: budżet i oczekiwania

Na samym początku należy ustalić, do czego jest Ci potrzebny samochód. Czy będziesz nim jeździć do pracy, na uczelnię, przemieszczać się po mieście etc., czy może potrzebujesz auta do intensywnej jazdy terenowej? A może szukasz czegoś, co sprawdzi się na dłuższych odcinkach? Czy ma to być auto dla całej rodziny, czy może tylko dla Ciebie? Są to pytania, które koniecznie należy sobie zadać przed zakupem samochodu. Jeśli np. szukasz pojazdu do rodzinnych wycieczek za miasto, dobrym wyborem będzie kombi lub hatchback.

Mając określony cel, ustalamy następnie, ile pieniędzy możemy wydać na zakup auta. Przy wyborze warto też wziąć pod uwagę szacowane koszty utrzymania danego samochodu. Co z tego, że kupisz dość tanio dobre auto, skoro później nie będzie Cię stać na eksploatację? Uwzględnij koniecznie stawkę OC, a także sporządź szczegółową listę napraw, które będzie trzeba wykonać od razu po zakupie. Należy wymienić m. in. filtry, olej, niekiedy napęd rozrządu.

 

Samochody używane: stan techniczny

Przy wyborze samochodu używanego sprawdź w szczególności stan karoserii oraz podwozia, aby wykluczyć jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne. Warto posłużyć się przy tym miernikiem lakieru. Niezbędna jest też jazda próbna, w trakcie której można zweryfikować, czy rzeczywiście dane auto jest w dobrym stanie technicznym i odpowiada w zupełności Twoim oczekiwaniom.

 

Motoryzacja jest dość skomplikowaną dziedziną wiedzy, dlatego tak łatwo zrobić zły interes, decydując się na zakup samochodu z wadliwymi częściami, które na pierwszy rzut oka wydają się sprawne. Ale jeśli tylko zachowasz ostrożność i wszystko dokładnie sprawdzisz, możesz kupić naprawdę porządne auto. Dobrej jakości samochody znajdziesz na stronie http://autouzywane.com.pl/.

 

comments powered by Disqus