Jak przygotować auto do sprzedaży?

Jak przygotować auto do sprzedaży?

Przed oddaniem auta do komisu warto zadbać o kilka podstawowych rzeczy, o których piszemy poniżej.

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, że na sprzedaży samochodu można zarobić znacznie więcej dzięki uprzednim przygotowaniom, które nie muszą ograniczać się wyłącznie do skorzystania z myjni. Jakie kroki należy poczynić przed zawarciem transakcji i o co zadbać w szczególności, aby okazała się ona dla nas jak najbardziej korzystna?

 

Jak wycenić auto?

Pierwszym krokiem jest oszacowanie wartości pojazdu. W tym celu warto przejrzeć oferty polis ubezpieczeniowych i zorientować się, za ile mniej więcej sprzedaje się dany model z drugiej ręki. Pamiętaj jednak, aby zachować wobec tych ofert krytycyzm: zawarte w nich dane mogą być umyślnie zawyżone lub zaniżone przez ubezpieczycieli. Dobrym rozwiązaniem może się również okazać skorzystanie z różnego rodzaju informatorów wartości pojazdów, których opracowywaniem zajmują się takie firmy jak Eurotax czy Info-Eskpert. Pomocne mogą być też aukcje internetowe, na których wystawiane są auta z rynku wtórnego.

 

Jak przygotować auto do sprzedaży?

W pierwszej kolejności należy zadbać o jego stan techniczny. W tym celu warto umówić się na przegląd w serwisie i naprawić wszystkie ewentualne usterki (samodzielnie lub z pomocą fachowców). Należy się też zatroszczyć o wygląd: wyczyścić porządnie auto z zewnątrz i od wewnątrz, wyprać tapicerkę, odświeżyć lakier (przy czym samo mycie i woskowanie nie wystarczy, jeśli jest on zmatowiały lub zniszczony). Niekiedy warto poświęcić trochę pieniędzy na polerowanie lakieru. Dzięki skorzystaniu z tej usługi w warsztacie samochodowym podniesiemy cenę pojazdu o kilka lub nawet kilkanaście procent! Oprócz tego należy sprawdzić, czy na szybach nie ma żadnych rys, a na uszczelkach drzwi nie zagnieździł się mech. Jeśli reflektory są zmatowiałe, powinno się je gruntownie wyczyścić albo nawet wymienić.

 

Skup aut Warszawa Mokotów

Jeśli zadbasz o stan techniczny i estetykę swojego samochodu, możesz liczyć na większą korzyść ze sprzedaży. Koszty nieodłączne od wszelkich reparacji zwrócą Ci się z nawiązką, kiedy już podpiszesz umowę. Zależy Ci na profesjonalnej obsłudze i szybkiej sprzedaży pojazdu? Koniecznie skorzystaj z usług dobrego komisu samochodowego, takiego np. jak ten podlinkowany powyżej.

 

comments powered by Disqus