Transport busem czy pociągiem?

Transport busem czy pociągiem?

Nadchodzą wakacje, zbliża się czas urlopów i słodkiego leniuchowania. Część z Was zapewne wybierze się gdzieś w podróż. O tym, dlaczego warto podróżować busem, piszemy poniżej.

Podróże mogą być mniej lub bardziej męczące, w zależności od tego, jakim środkiem lokomocji się poruszamy, na jakie trafimy towarzystwo i jak ciężki mamy bagaż. Najbardziej męcząca jest podróż samochodem, ponieważ musimy cały czas uważać na jezdnię. Im więcej kilometrów przed nami, tym bardziej będziemy zmęczeni u kresu drogi. Niektórzy preferują jazdę pociągami, ale sztywne rozkłady narzucają znaczne ograniczenia w wyborze trasy. O wiele wygodniejsze i tańsze są przewozy busem – wiele polskich firm transportowych oferuje zarówno przewozy krajowe, jak i zagraniczne.

 

Przewozy busem – dlaczego się opłacają?

Jeśli kiedykolwiek siedziałeś za kierownicą przez wiele długich godzin, wiesz dobrze, jak bardzo wyczerpujące jest przemieszczanie się z jednego miasta czy kraju do drugiego. Najbardziej uciążliwe są podróże zagraniczne – nie tylko dlatego, że zawsze to więcej kilometrów do pokonania. W różnych krajach obowiązują różne przepisy ruchu drogowego, a zmęczenie nie sprzyja wyrabianiu w sobie nowych nawyków. Decydując się na transport busem, zyskujesz wiele wolnego czasu, który możesz poświęcić lekturze, surfowaniu po internecie albo oglądaniu ulubionego serialu na Netflixie. Nie musisz się też troszczyć o bagaże – to, co nie zmieści się na półce nad siedzeniem, można ulokować w pojemnym bagażniku.

 

Większy komfort

Nowoczesne busy zapewniają większy komfort podróży niż pociągi. Są to obszerne pojazdy z klimatyzacją i bardzo wygodnymi siedzeniami. Półki na bagaże są większe niż w pociągu, nie trzeba się więc obawiać o stabilne umocowanie swoich rzeczy. Poza tym busy mają system GPS i znacznie rzadziej ulegają awarii niż pociągi.

 

Przewozy: Gorzów, Warszawa, Berlin...

Busy mają tę przewagę nad innymi publicznymi środkami transportu, że dzięki dużej liczbie połączeń pozwalają dotrzeć bardzo blisko docelowego miejsca podróży. Firmy transportowe oferują nawet przewozy na lotnisko. Niezależnie więc od tego, czy interesują Cię przewozy do Berlina, Warszawy czy jakiegokolwiek innego miasta, szybciej dotrzesz do celu autobusem niż pociągiem.

 

Wszystkie te względy przemawiają za wyborem autobusu jako środka lokomocji. Pamiętaj jednak, aby korzystać jedynie z usług sprawdzonych i godnych zaufania firm, takich jak np. http://przewozy-busem.pl/.

 

comments powered by Disqus