Dlaczego warto zdecydować się na BMW?

Dlaczego warto zdecydować się na BMW?

Samochody marki BMW cieszą się dużą popularnością wśród kierowców. Pod wieloma względami okazują się o wiele lepsze niż auta konkurencyjnych firm. Co sprawia, że BMW tak dobrze się sprzedaje?

BMW to jedna z najbardziej znanych firm samochodowych, mająca już ugruntowaną pozycję na rynku. Auta tej marki cechują się wysoką jakością wykonania, efektownym designem oraz solidnymi parametrami, które pozwalają cieszyć się szybką, ale i bezpieczną jazdą. Z sondaży przeprowadzonych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar wynika, że BMW w ciągu ostatnich miesięcy zepchnęło w cień wiele innych znanych firm, w tym Mercedesa. Co takiego mają samochody BMW, że zajmują jedno z czołowych miejsc w motoryzacyjnym wyścigu szczurów?

 

Idealne proporcje

Jedną z największych zalet samochodów BMW są idealnie zrównoważone proporcje. Nisko położony środek ciężkości oraz optymalne rozłożenie mas w całym aucie przekładają się bezpośrednio na płynność i bezpieczeństwo jazdy. Bawarska marka osiągnęła ten rezultat, umieszczając akumulatory w bagażniku, a nie pod maską, a także montując silniki wzdłuż pojazdu w taki sposób, by jak najmniej obciążały przednią oś.

 

Wydajne silniki i solidne skrzynie biegów

Samochody BMW mają również bardzo wydajne silniki o dużej mocy. Np. w modelach serii 3 (F30) moc silników oscyluje między 116KM a 431KM. Firma BMW w odróżnieniu od wielu innych popularnych koncernów sama produkuje silniki oraz inne części do swoich samochodów (to dlatego akcesoria BMW cechują się tak wysoką jakością). Na podkreślenie zasługują także profesjonalnie wykonane skrzynie biegów, zapewniające komfort użytkowania i wysokie osiągi.

 

BMW sklep z oryginalnymi częściami

Dużym atutem BMW jest możliwość dostosowania auta do własnych potrzeb. Inne marki, takie jak chociażby Ford, Toyota czy Opel, oferują jedynie kilka wersji wyposażenia danego modelu. A wnętrze BMW można skomponować na setki sposobów. Na polskim rynku oryginalne części BMW są powszechnie dostępne. Jednym z najbardziej prestiżowych sklepów mających w swojej ofercie nowe części BMW jest https://xbmw.pl/.

 

Jak widzimy, na korzyść marki BMW przemawia wiele zalet, których nie mają auta innych firm. BMW dobrze się prowadzi, jest szybkie, bezpieczne i komfortowe. Daje też możliwość pełnego spersonalizowania pojazdu. Czego więcej można chcieć od samochodu?

 

comments powered by Disqus