Dlaczego warto kupować oryginalne części do BMW?

Dlaczego warto kupować oryginalne części do BMW?

Codzienna eksploatacja samochodu wiąże się nieuchronnie ze stopniowym zużywaniem się jego części, które prędzej czy później trzeba wymienić. W tym artykule podpowiadamy, dlaczego warto zainwestować w oryginalne części BMW.

Wielu kierowców w razie konieczności naprawy samochodu decyduje się na zakup zamienników, ponieważ są one tańsze. Warto jednak pamiętać o tym, że niska cena idzie zwykle w parze z niską jakością. A nowy element konkretnego układu w samochodzie powinien spełniać określone normy. Jeśli będzie wykonany z niskiej jakości materiałów, zużyje się znacznie szybciej niż część oryginalna. Dotyczy to zwłaszcza marki BMW, która przywiązuje ogromną wagę do wszystkich wypuszczanych na rynek akcesoriów.

 

Zamienniki to tylko pozorna oszczędność

Zamienniki, choć tańsze, są zawodne. Po zamontowaniu zamiennika w BMW musisz być przygotowany na to, że twoje cztery kółka mogą cię zawieść w najmniej oczekiwanym momencie. Jazda z zamiennikiem nie jest już tak bezpieczna, jak z oryginalną częścią. Auto może też mieć niższe osiągi. Jeśli zamiennik nie spełnia elementarnych standardów jakości, jest więcej niż pewne, że w krótkim czasie po zakupie będziesz musiał znowu udać się do mechanika.

Z zakupem zamienników wiąże się również niebezpieczeństwo innego rodzaju. Część zamienna może po prostu nie pasować do konkretnego układu, mimo zapewnień producenta. W rezultacie samochód nie będzie działać jak należy i będzie wymagał ponownego demontażu. Lepiej zaoszczędzić czas i pieniądze, decydując się na części oryginalne.

 

Dlaczego lepiej zainwestować w nowe części BMW?

Części używane, choć mają niższą cenę, w dłuższej perspektywie czasowej narażają kierowcę na większe straty finansowe. Kupując nowe akcesoria BMW, objęte gwarancją, masz pewność, że posłużą Ci one przez długi czas. Zwłaszcza jeśli korzystasz z usług renomowanego sklepu (a takich na polskim rynku nie brakuje; przykładowo https://xbmw.pl/ cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród miłośników marki BMW). BMW sklep z nowymi, oryginalnymi częściami to lepszy wybór niż zamienniki kupowane na portalach aukcyjnych czy z innych niepewnych źródeł.

 

Samochody BMW to klasa sama w sobie. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem auta tej marki, zapewne zależy Ci na tym, by utrzymać je w jak najlepszym stanie. Dlatego jeśli już wymieniasz konkretne elementy, rób to z głową: kupuj oryginalne części od sprawdzonych dostawców.

 

comments powered by Disqus